کشمش: گوهر ناب ، هدیه‌ای طبیعی برای سلامتی و طعم

کشمش، این میوه خشک و خوشمزه که از دل انگور به عمل می‌آید، از دیرباز در سفره ایرانی‌ها جایگاهی ویژه داشته و طعمی دلنشین و خاطره‌انگیز را به ارمغان آورده است. اما کشمش صرفاً یک خوراکی خوشمزه نیست، بلکه گنجینه‌ای از خواص و فواید بی‌نظیر برای سلامتی نیز به شمار می‌رود.

بیشتر
آیا کشمش برای شما مفید است؟

کشمش به طور طبیعی شیرین و سرشار از قند و کالری است و اگر در حد اعتدال مصرف شود میتواند برای سلامتی ما بسیار مفید باشد.

بیشتر
پکتین چیست؟

پکتین نوعی فیبر است که منشأ طبیعی دارد و در برخی میوه ها و سبزیجات یافت می شود و عمده ترین کاربرد های آن در صنایع دارویی و غذایی می باشد.

بیشتر
خط قرمزهای مصرف کشمش

قند طبیعی کشمش هضم آسانی دارد و انرژی زیادی هم برای بدن فراهم می‌کند. اما باید حواس‌تان باشد که هر روز مقدار مشخصی از آن مصرف کنید چون ممکن است مصرف قندتان بیش از حد مجاز در روز شود. کشمش هم مانند تمامی میوه‌های خشکِ دیگر باید به اندازه مصرف شود چون به دلیل کربوهیدراتی که دارد موجب افزایش وزن خواهد شد.

بیشتر
معرفی انواع کشمش

کشمش، میوه خشک مغذی است که می توان در کنار خشکبارهای دیگر در تمام فصول سال یافت. کشمش به میوه رسیده و خشک انگور گفته می شود و با توجه به نوع انگور، شیوه خشک کردن و مواد افزودنی مجاز در انواع مختلف به فروش می رسد. این خشکبار پرخاصیت غنی از آهن، پتاسیم، کلسیم، ویتامین های گروه B و خواص آنتی اکسیدانی است که از تخریب سلول ها جلوگیری می کند. در این بخش از نمناک با انواع کشمش آشنا می شویم.

بیشتر
خواص 17گانه انگور

انگور به‌دلیل طعم و مزه، تنوع و خواص بی‌نظیرش یکی از محبوب‌ترین میوه‌های جهان است.حتی دانه‌های ریز انگور نیز مفیدند و از بیماری‌های چشمی ناشی از دیابت پیشگیری می‌کنند. عصاره‌ی دانه‌ی انگور نیز مملو از آنتی اکسیدان است و نقش مهمی در پیشگیری از سرطان دارد. انگور باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و نیز کنترل دیابت می‌شود. در این مقاله خواص انگور چه به شکل تازه‌ی آن و چه به شکل خشک‌شده‌اش (کشمش) را بیان خواهیم کرد.

بیشتر